IDSM gyanta gyűrű

,

39. és 10. futam 25 / 26.7. a gyantagyűrűn

Íme egy új jelentés az IDSM sofőrjétől Heck Tamás:

Ezen a hétvégén az IDSM 2 futama volt a Harzringon. Idén a verseny az "otthoni versenyem", mindössze 340 kilométert kell elérni. Így Anitával pénteken időben érkeztünk a ringhez, hogy elvégezzük a regisztrációt és a műszaki ellenőrzést.

Szombaton délelőtt nem sok időnk volt kipróbálni az új Sava gumikat a robogón, mivel minden osztályban csak két ingyenes és két időzített edzés volt. De a Harzringon mindig nagyon szórakoztató, hiszen a résztvevők nagy része itt található. Az én osztályom 28 versenyzővel ismét messze a legnagyobb résztvevő mezőny volt.
Miután helyesen illesztettem a futóművet és a variátort a BGM súlyokkal, esedékes volt a második időzített gyakorlat. Mivel eleredt az eső, az összes versenyző igyekezett a lehető leggyorsabban jó időt kitűzni, amit a rajtrács 2. sorával és a 2. hellyel sikerült egészen jól megcsinálnom.
Az esti nyugodt kör után korán lefeküdtünk, hogy másnap fitt legyünk.

Mivel vasárnap sokkal melegebb lett, ezért a versenyekre egy keményebb hátsó gumit vettem Szavától, ami később jó választásnak bizonyult. Az első futás elejét kicsit lekéstem, de a verseny során 3 pilótát tudtam megelőzni, és a célban a 7. helyen álltam.

A délutáni második versenyen a rajtom sokkal jobban sikerült. Sikerült felállnom az "állandó riválisom" Kevin Chadrysiak # 82 mögé és szorosan követni őt a verseny során. Kevin nagyon jó versenyt hajtott minden hiba nélkül, így esélyem sem volt előzni. A verseny végén a hátsó abroncs is csúszni kezdett, de a legtöbb versenyzőm is küzdött ezzel. De ettől még nagyon szórakoztató volt, és a 5 -ból az 28. hellyel én is nagyon elégedett voltam. Majdnem 2 másodperccel tudtam javítani a legjobb időmet. (Most 1.00.662 perc.)

Az IDSM -ben most hosszabb szünet van a Sachsenringig (26.).
Addig is részt veszek az augusztus végi 24 órás versenyen a Harzringon a 180 köbcentis futónkkal. Megpróbálok még 1-2 napot edzeni Ramslohban, hogy teszteljem az alkatrészeket és az új gumikat.