Scooter Center csapat nyeri a legnehezebb Vespa versenyt

24 órás Vespa Race Zuerában

24h_2013_resistance_155-impA Team Vespa Barcelona (TVB) által szervezett 24 órás zuerai verseny:
Ahogy a GSF előtt két évvel / SCOOTER CENTER A versenycsapat a legjobb Euro Scooter Challenge (ESC) pilótáival érkezett az év legnehezebb Vespa versenyére.

Az előző évi győzelem tükrében az osztálygyőzelem leggyorsabb körével párhuzamosan, és az összesített győzelmet is meg lehetett szerezni, nagyon magasra került a léc. Ennek a követelménynek a teljesítése érdekében az előkészületek nagyon korán megkezdődtek. A 2012-es versenyrobogó ugyanis elpusztult egy balesetben a Magny Cours-i hosszútávú versenyeken októberben, éppúgy, mint egy fémlemez golyó Németországba, amely novemberben kezdődött az újjáépítéssel. Itt a robogó az előző év tanulságait figyelembe véve a forma követi a funkció elve szerint épült, mert a megfelelő előkészítés megelőzi a rossz teljesítményt. Vagy valami ilyesmi.

A robogó jellemzőinek rövid áttekintése:

• Megerősített keret a sérülékeny területekhez, és ütközésgátlókkal van felszerelve
  • 25 literes tartály a nyílásban gyorstartályos rendszerrel
  • Tartós fékrendszer beállítása radiális fékszivattyúval a fáradtságmentes fékezés érdekében
  • Xenon fényszórók
  • Elektromos áramkör négy különálló áramkörrel a világításhoz, helyzetjelző lámpákhoz, dobozokhoz és kommunikációs eszközökhöz a fedélzeten redundáns alkatrészekkel
  • Kör időzítő

A motor beállítását az abszolút tartósságra tervezték:

IMG_1288_zps9776839f-impPéntek: miután a robogót a zuerai éghajlati viszonyokhoz állítottuk, és a felfüggesztést a pilóták különféle követelményeinek kompromisszumára hangolták.

szombat reggel: minősítő.
Mivel a 24 órás versenyen a rajtpozíció alárendelt jelentőségű, és a robogót maximálisan kímélni kell, a robogót a második hely elérése után idő előtt visszavitték a boxba a verseny előtti végső ellenőrzésre. Itt enyhe szivárgást találtak a féknyereg dugattyúnál, ami elővigyázatossági intézkedésre késztet az előkészített cserefékrendszert (fékszivattyú, féknyereg a vezetékkel együtt előlégtelenített).

12 órára szombaton indult a versenyen a GSF / SCOOTER CENTER Racing Team az első két órában volt a pályán. Ezúttal az első helyen megvédett, nagyon sikeres „Laranja Team Racing”, amely egy 24 lóerős Yamaha RD80 100 cm-es hengerrel, vízhűtéssel és állandó 13000 XNUMX fordulat/percsel utazott. Maximális tisztelet ezen a ponton ennek a motor koncepciónak!
A kora délutáni pilótaváltással Andreas Putz érkezett, és az első hely, amit ez már két körre tudott bővíteni a szereplése végére. A délután folyamán Andreas Putz és Maik Perschmann kétszer körrekordot állított fel, amelyet este vissza kellett adni Johnnak (a Team Germany tag Christian tile testvérének) a Heives csapatából. Ennek ellenére a vezetést a 19 órai karbantartási leállás után sem adták kézből, még akkor sem, ha ekkor az erős verseny miatt csak egy kör volt a vetítés (két Laranja hely, harmadik Heives).

23 órára Volt egy nagy fordulópont a versenyen: egy robogó a teljes hajtóműolaj-készletét kiterítette a pályán, ami a rajt-/célegyenes után a szinte jobbos tömeges távozásához vezetett. Maik Persch, aki ekkor a pályán volt, a GSF / SCOOTER CENTER A robogóversenyek az évek óta tartó versenyzési rutinok során mozdulatlanul tudtak maradni a pályán. Emiatt egyórás versenyszünet következett, melynek során megtisztították a pályát az olajtól. A csapat ezt az időt arra használta fel, hogy visszatérjen a most megjavított főfékrendszerrel felszerelt robogóhoz, és friss gumikat tegyen fel.
Az útmutató Jens Wolters irányítása alatt folyamatosan bővült az éjféli újraindítás után, így bőven több mint 30 kört lehetett megtenni, nem utolsósorban csempe és Jens Christian Fischer folyamatos erős teljesítménye révén az utolsó etap elején 11 órakor.

11:20-kor a futam, és így az ezzel az előrejelzéssel már megszerzett osztály- és összesített győzelem megfoghatatlan volt… de a futam leggyorsabb köre még mindig a csapatok kezében volt. Ekkortájt Michael Betz pilóta, a korábbi évekhez hasonlóan, a csapatmenedzser, Jens Wolters utolsó szereplését egy „P1, PUSH” feliratú boxtáblán vezette, hogy lássa. A sorrend egyértelmű volt, hiszen ismét a komplett csomagnak kell lennie, ahogy az előző évben hazahozták: osztályok, totális győzelem..... és a leggyorsabb versenykör is. Kényelmes helyzetben a győzelemhez, hogy ne veszélyeztessék a vadászatot a következő körökben a leggyorsabb köridőben… és sikeresen. A számláló egy kicsit később volt 1:21:74-nél, egy másodpercre segített, amikor a motorhiba miatt alulteljesített csapatok gyorsabban haladtak, és már nem tudtak hárítani.

24h_2013_Siegerehrung_481-impTRIPLA NYERT!

1. Leggyorsabb kör
  2. osztálygyőzelem
  3. teljes győzelem

A GSF / SCOOTER CENTER a versenyrobogó egyetlen hiba nélkül futotta a versenyt 920 kört és 1564 kilométert élt túl úgy hogy a verseny trimben.

12 óráig, a versenyt a tervek szerint jelölték meg, a végső sorrend összességében a következő:
1. hely: Team Germany – powered by GSF / SCK
2. hely: Laranja Team Racing
3. hely: Rolando Motoroledo Racing

A német csapat szeretne KÖSZÖNJET mondani
– csapatmenedzsere, Jens Wolters 28 órás folyamatos csúcsteljesítményért,
– a többi német csapat (Heives, Darts Racing, pussy power) a legjobb együttműködésért és a jó hangulatért! Olyan volt, mintha keményen vezetnék veled!

24h_2013_TeamGermany_489-impEzer köszönet a helyi spanyol/katalán, portugál és francia csapatoknak, akik olyan kedvesen fogadtak minket maguk közé! Ilyen vendégszeretetet és őszinte együttérző örömöt ritkán látni.
És persze végül, de nem utolsósorban a TVB Team Vespa Barcelona hihetetlen csapata, akik önzetlenül, fáradhatatlanul dolgoztak a verseny megszervezésén, és őrült profizmussal győzték le!

Túlzás nélkül ez a verseny minden szezon fénypontja... jövőre újra találkozunk!