IDSM 2009 11. és 12. forduló a Sachsenring -en

,

003IDSM 2009
11. és 12. forduló a Sachsenring -en

Hosszú szünet után az IDSM -ben a következő futamokra a múlt hétvégén a Sachsenringben került sor.

A tavalyi évhez hasonlóan ezt az eseményt is jól szervezte az AMC Sachsenring, és a nap is játszott vele 22 ° C -on!

Szombaton, a technikai elfogadás után elsőként a gyorspálya összehangolását kellett elvégezni a szabadedzéseken. Mivel a pályán tiszta versenypálya van, a keményebb Sava MC31 abroncsokat választottam, ami szintén nagyon jó BGM gumiabroncs -melegítők dolgozott.
A két kvalifikációs ülésen a 22. helyet szerezhettem a rajtrácson 7 versenyző közül.

Az első verseny számunkra szombat este került megrendezésre.
Számomra nagyon izgalmas lett röviddel a rajt előtt, mert 3 perccel a rajt előtt blokkoló indítómotorom blokkolt a sebességváltóban, és nem tudtam futni. Tehát gyorsan vegye le a vario burkolatát, kalapáccsal húzza fel a másik fogaskereket, és csavarja vissza a fedelet. (Köszönöm még egyszer Anita barátomnak, aki tényleg segített) Az utolsó másodpercben a bemelegítő körhöz értem!
Tényleg rögtön elrontottam a rajtot utána, de összeszedtem magam, majd szép versenyt hajtottam Ralf Wulf -lal (180 cm6 -es osztályban hajtott). A verseny végén jó XNUMX. helyet szereztem.
Este megjavították a hibás Kickstartert, és hangulatos barbecue-t készítettek, és 1-2 sör után éjfélkor "pontosan" lefeküdtünk!

Vasárnap, a bemelegítés után a második futamon volt a sor. Ezúttal nem volt gondom a Kickstarterrel, és a kezdés is jobb volt. Sajnos két lassítás miatt korán elvesztettem a kapcsolatot az előttem álló csoporttal, így meglehetősen nyugodt versenyt hajtottam. A 7. futam 2. helye ismét teljesen OK volt számomra

Aztán eljött az idő, hogy összepakoljak és 550 km -t hazafelé menjünk, és forgalmi dugóval, 7,5 órás autóút után 11 órakor értünk haza.

Az IDSM utolsó két futama és az utolsó parti 24.10.2009. október XNUMX-én lesz a schönerlindei gokartpályán.