,

Wittgenborn IDSM 2010

Hosszú 6 hetes szünet után végre ismét komolyra fordultak a dolgok.

Az 5. és a 6. futamot a múlt hétvégén rendezték a wittgenborni gokartpályán!

A munkacsoportok ezúttal a 3. osztályba tartoztak Polini és stage6 Olaszországból, mint vendégindítók, akik igazán jó műsort mutattak be! Mindkét futamot ők nyerték, bár szűken.

Mint mindig, most is szombaton volt az edzés napja. A szabadedzéseket használtam újak elvégzésére Variomatikus alkatrészek a bgm -től olyan tesztekre, amelyek szintén tökéletesen működtek azonnal. A délutáni időmérő edzésen 3. és 5. helyen végeztem, aminek nagyon örültem.

A vasárnapi verseny számomra már nem sikerült olyan jól. A délelőtti bemelegítés során a futóm nagyon jól és gond nélkül futott. De aztán, éppen a második körből az első futam idejére, a motorom leállt a gyorsulással a kanyarokból, és egy nehéz hajtás után sikerült a 8. helyre mentenem magam - tehát a károk korlátozása!

A versenyek közötti 3 órában megpróbáltam megtalálni a hibát a robogón, és biztos voltam benne, hogy piszkos üzemanyagszűrővel találtam. Sajnos a második versenyen rá kellett jönnöm, hogy nem ez volt az oka, és a motor egyre rosszabb bekapcsolásával csak a tizenegyedik helyen jöttem. Kár, mert különben remek hétvége volt ott.

A futamot követő hétfőn / kedden a futót teljesen szétszerelték az egyes részekre, de nem találtak hibát. Most úgy gondolom, hogy a belső rotor gyújtásának egy része hibás kell, hogy legyen, és újat kell cserélnie. Remélhetőleg két hét múlva nem lesz ott a kiesés a következő futáson.

A 7. és 8. futamra 10. július 11.7.2010-én kerül sor a dahlemer-binzi gokartpályán.