IDSM 2010 1. és 2. futás Templin

,

IDSM 2010

1. és 2. futás 10. április 11.4.2010 -én Templinben

Miután meglátogatta a Gyantagyűrű az RH-Scooter Cup-on új részeim Scooter Center és Sava sikeresen tesztelt, a dolgok komolyra fordultak a múlt hétvégén a templini gokartpályán. - Az első verseny az Int. Indult a 2010 -es német robogóbajnokság (IDSM)!

A sofőr kollégáim többsége már élt a lehetőséggel, hogy pénteken a gokart pályán edzhessen. Pénteken még dolgoznunk kellett, így csak este érkeztünk meg Templinbe. Szerencsére meg tudtuk csinálni a regisztrációt és a műszaki ellenőrzést, mivel ez szombat délelőttönként mindig elég mozgalmas.

A szombat délelőtti szabadedzéseken estem a harmadik körben, és sajnos a futóm utólagos javítása miatt nem sok időm volt vezetni és tesztelni. De ez még mindig a két selejtező volt
Maradék. - Szóval arra gondoltam! Sajnos nekem is ott volt az első kvalifikációs edzés a "vízben", mert röviddel azelőtt elkezdett esni az eső, és nem tudtam beszerelni az esőgumikat olyan kevéssel az edzés előtt.
A délutáni második időzített gyakorlat számomra jobban sikerült, száraz pályával és napsütéssel nagyon jó 3. helyet szerezhettem a rajtrácson!

A bemelegítés és a vasárnapi első verseny "nedves verseny" volt, mert folyamatosan esett az éjszaka. Sajnos a bemelegítésben ismét estem, ami rengeteg munkát jelentett az első verseny előtt.
Magában a versenyben meglepően jól alakultak a dolgaim, sokáig meg tudtam őrizni pozíciómat a 4. helyen, majd az 5. helyen léptem át a célvonalat. Mivel esőben úgysem tudok túl jól kijönni, nagyon meg voltam elégedve ezzel a hellyel.

A szombat délutáni második verseny végül száraz volt. Tehát ismét szereljük fel a száraz gumikat a Savából, és elindultunk. Nem indultam túl jól - két helyet vesztettem. Az első két mozgalmas kör után el tudtam szakadni a mögöttünk lévő mezőnytől Kevin Chadritziakkal # 2, majd kemény, de igazságos küzdelmet vívtunk a 82. helyért a célig. Sajnos az utolsó körben egy kék zászló miatt elvesztettem néhány métert Kevinnel szemben, így végül a negyedik helyen, 3 másodperces lemaradással léptem át a célvonalat.
Összességében azonban elégedett vagyok a szezonkezdéssel és az 5. és 4. pozícióval.
Most már nagyon várom a következő IDSM futást Zielona Gora / Lengyelország 8/9. Lehet.