A 2020-as EST-bajnokság futama a Harz-Ringen

, , ,

Július 11.07 -én és 12.07 -én, hosszú várakozási idő után végre elérkezett az idő, és a Harzringon sor kerülhet a 2020 -as EST bajnokság rajtjára. Az esemény teljes egészében a Corona jegyében zajlott, és a verseny feltételei ellenére a versenyzők biztatása semmiképpen sem szakadt meg. De éppen ellenkezőleg. Sok versenyző számára egyértelmű volt, hogy boldogok és megkönnyebbültek, hogy a hosszú várakozás után végre újra ízelítőt kaphatnak a versenyzésből. És így a kezdő mezőny összesen 95 résztvevőt rögzített, ami egyértelmű siker volt a korábbi évekhez képest. A Harz-Ring első futamával először indult el az új kezdő osztályok koncepciója is, mint például a PitBike Stock. Különösen a Pit Bike és a GP Open kezdő mezőnye volt jól képviseltetett, összesen 25 indulóval. Nagy elismerést váltott ki a kezdők elképzelése is, miszerint a fiatal EST -versenyzők lehetőséget kapnak arra, hogy versenyfeltételek között kipróbálják a dolgokat.

A harzringi szombati edzés menetrendjét - a hosszú táv hiánya miatt - sok vezetési idő jellemezte. És így a nagy rajtpálya és az esemény nagy várakozása ellenére minden versenyző elegendő vezetési időt tudott összegyűjteni a pályán.

Az időzített edzésen az első verseny az adott osztályok legjobb időpontjáról szólt. Különösen az 1. osztályú Rookies by Scooter-Attack telt el az utolsó helyre 38 regisztrált pilótával. Néha már hangos volt a felszólítás az osztály szétválasztására, ilyen szűk kezdő mezőny mellett - az első 27 versenyző 4 másodpercen belül volt -, majd a versenyző szóvivőjével együtt elutasították az elválasztást, mert a versenyt megőrizték. Ezt a döntést mindig egyénileg hozzák meg a jövőbeli versenyekre, és sok köze van a helyi körülményekhez is. A 3. osztály Expert by Scooter-Attack osztályában izgatottan várták, hogyan fogják átszervezni a mezőnyt. Sok korábbi év sofőrje akasztotta fel kombiját a sarokba, hogy teljesen új mező jöjjön létre.

A minősítés eredményei és a rajtrács elérhető a honlapon:

Az új szezon különlegességeként szombat este került sor az első kezdők versenyére. Végül a különböző érdeklődők 5 állandó indulóvá váltak, akik szerették volna megszerezni első versenyzési tapasztalataikat. J. Krahn és A. Moosmann harcolt a csúcson. Valamivel odébb Drath, Bang és Knoth voltak. Közvetlenül a kockás zászló előtt Krahn megkapta. Technikai hibával egy körrel a vége előtt kiesett, és megtisztította Moosman útját. Ennek eredményeként Drath lett a második, és meglepő módon Bang tudta megszerezni első dobogós helyét. Szép gesztus a fiatal versenyzőktől a díjkiosztón. Moosmann Krahnnak szentelte győzelmét, és máris igazi sportszerűséget mutatott.

Eredmények 7. évfolyam - Kezdők

1. 22. hely T. Moosmann
  2. # 6 R. Drath
  3. Place # 197 L. Berg

Verseny vasárnap:

Versenyosztály 1 - Rookies by Scooter -Attack

Telt ház a rajt előtt. A hely szűkös volt, 38 sofőrrel. Ennek ellenére minden versenyző meg akarta találni a helyét a versenyen. Kezdetben Klingenberg elesett, Mayerle pedig elesett. Depta, Triebs és Thönnißen pokolian harcoltak ki az élvonalból, és lépésről lépésre kiemelkednek a mezőny többi részéből. A 4. körben Jänicke elesett az utolsó kanyarban a rajt és a cél előtt, és mozdulatlanul maradt a kifutási zónában. A verseny vezetése úgy döntött, hogy megszakítja a munkát, hogy vigyázzon a sérült versenyzőre. Az újraindítás meglehetősen késik az orvosi ellátás miatt. Az újraindítás után Depta megőrizte idegzetét, és tudta tartani magát Thönnißen ellen. A harmadik helyen Drühe következett.

A második futamban Thönnißen uralta a mezőnyt. Depta tudta tartani a lépést a második harmadig, de aztán kiesett. Ennek eredményeként Triebs a második helyen nyilvánult meg. Drühe második, harmadik helyet szerzett.

Napi rangsor 1. futam Harz-Ring 2020 1. osztályú újoncok a Scooter-Attack által:

1. # 43 Philip Thönnißen 45 pont
  2. # 188 Andreas Drühe 32 pont
  3. # 313 Marcel Triebs 29 pont

2. versenyosztály - SuperSport

Denis D'Alessandro először indult a SuperSportban. Különösen elkötelezett, a rajtnál a legjobb Italo festéssel, a pole -tól a versenyig ment. D'Alessandro mindkét versenyen páratlan volt. Mögötte igazi háromirányú csata dühöngött Schmitttel, Herklivel és Hasemannel. Schmitt megőrizte előnyét a háromutas csatában, és magabiztosan tudta megszerezni a második helyet. Az első futamon Herkli nyert Hasemann előtt. A másodikban a kép megfordult, és Hasemann a harmadik helyet szerezte meg. Ennek eredményeként Hasemann megszerezte a harmadik helyet,

Napi rangsor 1. futás Harz-Ring 2020 2. osztályú SuperSport:

1. # 249 Denis D'Alessandro 50 pont
  2. # 33 Carsten Schmitt 40 pont
  3. # 96 Philip Hasemann 29 pont

4. versenyosztály: Supramatic

Sajnos nem volt nagy verseny Zehe számára a Harz-Ring-en. Könnyű volt megnyernie a kvalifikációt és mindkét futamot. Kollégája, Gronow nem lehetett veszélyes rá, és a kvalifikáció, valamint az első futam második helyére hajtott. Gronownak a második futamon passzolnia kellett.

4. nap besorolási osztály - Supramatic

1. # 24 Henry lábujja 50 pont.
  2. # 144 Jan Gronow 20 pont

Verseny 5. osztályú pitbike bot

Az újonnan telepített PitBike Stock osztály rendkívül népszerű volt. A pilóták mezőnyéből az egyhangú vélemény az volt, hogy a következő versenyen még több induló lesz Wittgenbornban.

Nils Brzeski azt tervezte, hogy a hétvége ősszel esik, és miután kvalifikációja igazolni tudta teljesítményét a versenyen. A szuverén első helyet nem lehetett elvenni tőle. N. Radermacher is erős volt, és mindig könnyen megközelíthető volt a Brzeskitől, de soha nem lehetett veszélyes számára. Nabbefeld és Reese a hatótávolságon kívül hajtottak, harcolva a harmadik helyért. Végül Nabbefeld volt fölényben, és a dobogó harmadik helyét szerezhette meg.

Napi rangsor 1. futás Harz -Ring 2020 5. osztály - Pitbike Stock

1. # 469 Nils Brzeski 50 pont
  2. # 217 Nicole Radermacher 40 pont
  3. # 59 Tobias-Alexander Nabbefeld 32 pont

Versenyosztály 6 - GP -Open

Bähr a pole GP -n volt a nyílt GP osztályban. A könnyebb pitbike -ek Jorewitz -szel és Lang -nal voltak jobb rajtpozícióban a rajtnál. Bähr viszonylag gyorsan vissza tudta hozni magát a feltűnő távolságba, és pozíciónként kiharcolta magát a legfelső pozícióba. Jorewitz megpróbálta megnehezíteni Bähr életét, de el kellett ismernie Bähr vereségét a teljesítménybeli dominanciája végén. Bähr lett az első helyen, Jorewitz teljes induló vezetési teljesítményével a második helyen, majd Benjamin Lang követte.

Napi rangsor 1. futás Harz -Ring 2020 6. osztály - GP Open

1. # 73 Achim Bähr 50 pont
  2. # 101 Dennis Jorewitz 40 pont
  3. # 70 Benjamin Lang 32 pont

3. versenyosztály - Scooter -Attack szakértője

A szakértői osztály új konstellációja kemény volt a 2020 -as első versenyen. A kevés résztvevő ellenére sem volt hiány feszültségben. Különösen elöl a mezőny nagyon közel volt egymáshoz, egy százados különbséggel. A gumiabroncs -párbajozáson a gumiabroncsok előre be voltak programozva. Mirko Schrödernek, akinek nagy tervei voltak 2020 -ra, csak át kellett adnia a minősítést a magyar kezdő Gasparnak. A Gaspar, Schröder és Lukas trió mindkét futamot uralta.

Az első versenyen Gasparnak jobb idegei voltak, és kordában tudta tartani a pilóták mezőnyét Schröderrel és Lukasszal. Az aszfalt égett, de Gáspár egyik riválisnak sem adott esélyt, és megérdemelten nyerte meg az első futamot. Lukas második volt Schröder előtt.

A második menetben keményebbé váltak a harcok a pozíciókért. Lukas érezte, hogy valami történik, és van esélye Gáspár ellen. Lukas korán harcolt az első helyért, és vezette a mezőnyt az utolsó körig Gáspár előtt. Schröder az ellenfelek hibájára várt. Az utolsó előtti kanyarban Gáspár megelőzte Lukast, majd az utolsó kanyar előtt volt kontaktus, mert Gáspár megelőzte Lukast az utolsó előtti kanyarban, és így elhagyta az ideális sort. Amikor Gáspár vissza akart állni a versenypályára, Gáspár kapcsolatba került Lukasszal. A párharc egyenlőtlen volt a különböző súlyok miatt. Legalább 117 kg harci súly a Gaspar szűk, 75 kg -os súlyával szemben. Gáspár elesett. Lukas volt az első, és Schröder is a második helyen tudott passzolni. A helyzet tisztességtelen támadásnak tűnt. A versenyvezetés késleltette a döntést, és megkérdezte a marsallokat és az EST pilóta szóvivőjét mögöttük. Mindketten nem tudtak végleges jogsértést rögzíteni. Még a vizsgált videofelvételek sem tudták igazolni, hogy Lukas bármiféle szabálytalanságot követett el. És így Lukas a szezon első győzelmére hajtott az Expert by Scooter Attack osztályban.

Napi rangsor 1. futás Harz-Ring 2020 3. osztály-Scooter-Attack szakértő

1. # 111 Andreas Lukas 40 pont
  2. # 40 Mirko Schröder 36 pont
  3. # 74 Gáspár Attila 25 pont

Az összes versenyeredmény, valamint a bajnokság állása alább https://www.europeanscootertrophy.de/ergebnisse/ áll rendelkezésre.