Scooter Center A csapat nyeri a legkeményebb Vespa versenyt

24 órás Vespa verseny Zuera -ban

24h_2013_resistance_155-impOlyan, mint az előző két év GSF /SCOOTER CENTER - Versenyző csapat A legjobb EuroScooterChallenge (ESC) pilótákkal utazott az év legkeményebb Vespa versenyére: a 24 órás zuerai versenyre, amelyet a Team Vespa Barcelona (TVB) szervezett.
A Zuera -ban hagyományosan „Team Team” néven megjelenő csapat idén szinte ugyanazokból a tagokból állt, mint az előző években. Amellett, hogy a Scooter Center A rendszeres pilóták, Andreas Putz és Michael Betz ismét Christian Kachel és Jens Fischer voltak, akiket kiegészített az újonc Maik Persch ... és így négy ESC -bajnok. Jens Wolters új csapatmenedzserként minden húrt a kezében tartott.

Tekintettel az előző évi győzelemre, amelyben a leggyorsabb kör, az osztálygyőzelem és az összesített győzelem párhuzamosan érhető el, a léc nagyon magas volt. E követelmény teljesítése érdekében az előkészületek nagyon korán megkezdődtek. Mivel a 2012 -es verseny robogó csak bádoglapként érkezett vissza Németországba Németországban, miután lezuhant az októberi Magny Cours -i állóképességi versenyen, az újjáépítés novemberben kezdődött. A robogó a forma szerint épült, a funkció elve szerint, figyelembe véve az előző év tanulságait, mert a megfelelő előkészítés megakadályozza a gyenge teljesítményt. Vagy valami ilyesmi.

A robogó jellemzőinek rövid áttekintése:
A keret megerősítve van az esés veszélyének kitett helyeken, és ütközőpárnákkal van ellátva
25 literes tartály az átjáróban gyorstartályos rendszerrel
Fékrendszer állóképességben radiális fékpumpával a fáradtságmentes fékezés érdekében
Xenon fényszórók
Elektromosság négy külön áramkörrel a világításhoz, a helyzetjelző lámpákhoz, a dobozos kommunikációhoz és a fedélzeti műszerekhez, redundáns alkatrészekkel
Kör időzítő

A motor beállítása abszolút tartósságra tervezték:

IMG_1288_zps9776839f-impMiután a robogót pénteken Zuera éghajlati viszonyaihoz igazították, és az alvázat a különböző pilóták követelményeinek megfelelő kompromisszumhoz igazították, szombaton délelőtt a minősítés szerepelt a programban.
Mivel a 24 órás versenyen a kiindulási helyzet csekély jelentőségű, és a robogót a lehető legnagyobb mértékben kímélni kell, a robogót a második hely megszerzése után a verseny előtt visszavitték a bokszba végső ellenőrzésre. Itt enyhe szivárgást találtak a féknyereg dugattyúján, ekkor az előkészített cserefékrendszert (fékpumpa, féknyereg a vezetékkel előre szellőzve) a biztonságos oldalra telepítették.

12 órakor a verseny szombaton kezdődött, a GSF /SCOOTER CENTER A Racing Team a második helyen állt az első órákban. Ez idő alatt a "Laranja Team Racing" nagyon sikeresen megvédte az első helyet, amely egy 24 LE 100 cm -es Yamaha RD80 hengerrel, vízhűtéssel és állandó 13000 fordulat / perc sebességgel volt úton. A legnagyobb tisztelet ezen a ponton ezen motorkoncepció iránt!
A kora délutáni pilótaváltással Andreas Putzra az első helyet is megszerezte, amit két körös előnnyel tudott bővíteni futamának végére. A délután folyamán Andreas Putz és Maik Persch kétszer is körrekordot állított fel, amelyet azonban este a Kaives -nek (Christian Kachel, a német csapat testvére) kellett átadni a Team Heives csapatából. Ennek ellenére még a 19 órai karbantartási megállás után sem adták fel a vezetést, még akkor sem, ha az élen csak egy kör volt az erős verseny miatt (második Laranja, harmadik Heives).

23 órakor nagy fordulópont volt a versenyen: egy robogó szétosztotta teljes sebességváltó olaj-készletét a pályán, ami tömeges felszálláshoz vezetett a gyors jobb kanyarban a rajt / cél egyenes után. Maik Persch, aki ezalatt a pályán volt, megnyerte a GSF /SCOOTER CENTER A robogók pályán tartása évekig tartó versenyprogram során. Ennek eredményeként körülbelül egy órás szünet következett a versenyzéstől, amelynek során megtisztították a pályát az olajtól. A csapat ezt az időt használta fel arra, hogy a robogót felszerelje a főfékrendszerrel, amelyet most megjavítottak, és friss gumiabroncsokra helyezze.
Az előnyt folyamatosan bővítették Jens Wolters irányítása alatt, miután éjfélkor újrakezdték, így nem utolsósorban Christian Kachel és Jens Fischer folyamatosan erős teljesítményének köszönhetően az utolsó előadás kezdetén, 11 órakor a vezetés jócskán túl volt 30 körrel előre.

11:20 órakor a versenyt és ezzel együtt az osztály- és összgyőzelmet is megszerezték anélkül, hogy felzárkóztak volna ennek a vezetésnek ... de a leggyorsabb versenykör még mindig a Team Heives kezében volt. Körülbelül ekkor a pilóta, Michael Betz, aki az utolsó évekhez hasonlóan az utolsó években hajtott, látta a csapat menedzserének, Jens Woltersnek a „P1, PUSH” feliratú gödrös tábláját. A sorrend egyértelmű volt, ahogy az előző évben is, a teljes csomagot haza kell hozni: osztály, általános győzelem ... .. és a leggyorsabb versenykör is. Abban a kényelmes helyzetben, hogy már nem veszélyeztethetjük a győzelmet, a leggyorsabb köridő vadászata a következő körökben kezdődött ... és sikeresen zárult. Kicsivel később a számláló 1:21:74 volt, fél másodperccel gyorsabb, mint a Team Heives, akik motorhiba miatt alulteljesítettek, és már nem tudtak párosodni.

24h_2013_Siegerehrung_481-impNYERT HÁROM!

A leggyorsabb kör, osztálygyőzelem, összesített győzelem.
A GSF / SCOOTER CENTER Racing robogó volt a verseny egyetlen hiba nélkül 920 versenykör és azzal együtt 1.564 kilométer versenyben maradt fenn.

Délben a futamot a terv szerint intették le, az összetettben a végső pozíciók a következők:
1. hely: Team Germany - hajtja a GSF / SCK
2. hely: Laranja Team Racing
3. hely: Rolando Motoroledo Racing

A Team Germany köszönetét fejezi ki csapatmenedzserének, Jens Woltersnek a 28 órás zavartalan csúcsteljesítményért, a többi német csapatnak (Heives, Dart Racing, Pussy Power) a nagyszerű együttműködésért és a kellemes hangulatért! Mint mindig, ez is egy buli volt veled!

24h_2013_TeamGermany_489-impKülön köszönet a helyi spanyol / katalán, portugál és francia csapatoknak, akik ilyen kedvesen fogadtak bennünket! Ritkán látni ilyen vendégszeretetet és őszinte együttérzést.
És végül, de nem utolsósorban természetesen a TVB Team Vespa Barcelona hihetetlen csapata, akik önzetlenül fáradhatatlan munkával szervezik meg a versenyt, és hihetetlen profizmussal húzzák le!

Túlzás nélkül ez a verseny minden évad fénypontja ... jövőre biztosan újra találkozunk!