Scootentole évadzáró a Magny Coursban, 21. szeptember 22.09.2012-XNUMX

,

Szeptember 21 -én és 22 -én a szezon véget ért a Magny Cours -ban a Scootentole versenyek keretében.

A sorozat, amely most 3 versenyből áll, az ESC pilótái körében is egyre népszerűbb.

Miután az utolsó magyarországi ESC -futamok szó szerint a vízbe estek, valójában egy szép, meleg és mindenekelőtt száraz versenyhétvégét reméltünk.

A pénteki edzést azonban teljesen enyhe esőben kellett lebonyolítani.
Tehát felszólították Száva monszun vagy a K58RSC esőgumi cseréjéhez.

Amikor péntek este ismét rendesen megnyílt az ég, feladtunk minden reményt a száraz szombati versenyhez. Még az óvatosan optimista online időjárás-jelentés és a kissé optimista „RAIN-O-METER” sem tudta könnyíteni a hangulatunkat ebben az özönvízben.

A szombat azonban meglepett minket a felhőborítással, és amikor a pálya kiszáradt, megtehettük az első szabadedzést és kvalifikációt.

A Száva nedves, csúszós útját továbbra is jól lehetett szabályozni. Ennek ellenére a csúcsidők még mindig 1:10 voltak, és amint a víz már nem volt a pályán, Maik Persch (ESC175) maximum 1:08 -ot hajthatott be a nedves aszfaltra.

A verseny egész napján szárazon maradt, így nem történt meg a félelmetes abroncsvágás, amelyben a szárazról esőgumira kellett váltani, majd 5 perccel később vissza.

Tehát a gumiválasztás szombatra az volt Sava Super Sofat az elülső és a Puha Hátsó változat.

Maik Persch, az ESC idei bajnoka megszerezhette a C3 osztály összesített győzelmét ezeken a gumikon, és annak ellenére, hogy igen jelentős egyenes vezetést hajtott végre, majd egy felszálló fojtószelepen keresztül felszállt.

A díjátadó ünnepség a szokásos pezsgő légkörben zajlott. Szép zárása a napnak svédasztallal és ezt követő tombolahúzással.

...és utána volt elég bulizás a paddockban, az ESC "K8" bárosztálya mindenképpen és szerencsére cross-racing sorozat.