Spring Race 2013 Austria Vespa Racing

,

Ez volt a negyedik alkalom, hogy a szezont a Tavaszi verseny. Az eseményre az ÖAMTC tesztterületén került sor 27. április 2013-én. Mi, a DART RACINF TEAM ismét örömmel vettünk részt.

DART Tavaszi Verseny 2013 005

Az 1200 méter hosszú körben van néhány teljes gázzal lefelé haladó terület, de néhány bonyolultabb kezelhetőség is.

A rajt/cél terület kifejezetten szép része a pályának. 200 méter lejtő után jön egy domborulat, majd ezt követően még mélyebb a lejtő. Ha elég gyors, az abroncsok és az aszfalt közötti kapcsolat megszakad. Tiszta tökéletesség!

Ez az áramkör profilja.

útvonal2

A verseny 6:15-kor kezdődő kezdete előtt lehetőség volt néhány 40 perces rövid tesztre. Szerencsére bevált az előrejelzés, száraz és napos idő volt.

DART Springrace 2013 006 - másolat

Reggel 7 órakor az indulók elfoglalták a helyüket.

A rajt klasszikus LeMans stílusban történt.

DART Tavaszi Verseny 2013 010

Előző nap, ahol előkészítettük a boxkiállást.

DART Tavaszi Verseny 2013 017

A rajthelyeket a sors adta.

Nos, ki tudja, mit jelenthet ez…

DART Springrace 2013 015 - másolat

A verseny első 90 perce teljesen mentes volt a problémáktól és az aggodalomra okot adó dolgoktól. Egészen addig a pillanatig, amíg a motor csavarja elrepedt, miközben Robert versenyzett a motorral.

DART Springrace 2013 020 - másolat

A motorcsavar cseréjének javítási munkája a 10-es helyről a 38-ra dob vissza minket.

Ezzel a rossz pozícióval nagyon kitartóan kellett versenyeznünk, hogy visszatérjünk a felső rajtrácshoz.

De egy hosszútávú versenyen bizakodóak voltunk, hogy ezzel még nem ért véget minden nap. És más versenyzőknek is megvoltak a maguk problémái. Közel hozzánk…

DART Tavaszi Verseny 2013 019

Rajtunk kívül...

DART Tavaszi Verseny 2013 021

És velünk szemben…

DART Tavaszi Verseny 2013 013

De 8 órával később a pályán újra meg kellett javítanunk a motort.

Új fékbetétekre volt szükség a pálya lejtői miatt.

DART Tavaszi Verseny 2013 037

A fennmaradó 4 óra szinte problémamentes volt. Egy törött lendkerék burkolatra számíthatunk.

A Polini Evo töltve a BigBertha és a 33 mm-es Keihin által lélegzett kifogástalanul működtek, és tökéletes választás volt. az sawa gumik Nagyon jól ellenálltak a 12 órás versenynek, és ez lesz a chioce fegyvere a közelgő spanyolországi 24 órás versenyen.

DART Tavaszi Verseny 2013 045

Főleg domboldalon az alacsony nyomaték volt a megfelelő választás. A dinamólap kis emelkedése az az ár, amelyet fizetni kell a széles teljesítménysávért és a jó teljesítmény-leadásért. Ez egy nagyon nyomon követhető motort ad, ahol szinte mindig megtalálja a megfelelő sebességfokozatot, és pokolian gyorsulhat a kanyarokból.

DART Springrave V1

12 óra versenyzés után izgatottak voltunk, de elégedettek voltunk az összetett 8. hellyel.