Hozzászólások

Másodszor került sor a 2 órás őszi versenyre 29.09.2012 -én Rechnitzben (Ausztria).

Az állóképességi bajnokság részeként a tavaszi futam és a magyarországi állóképesség mellett az őszi futam a szezon vége az állóképességi osztályban.

Pénteken a Sebesség aréna még egész nap lehet edzeni.
Elég idő az aszfaltszőnyeg és az új megismeréséhez BGM alváz beállítva a cserejárműre.

Cégünk járműve ismét a kipróbált PK volt, amellyel már számos hosszú távot megmérettünk.

Felszerelt a Polini Evo, Szalma sebességű szívó, BGM főtengely és Nagy Bertha, megbízható 24 LE és 20 Nm állt rendelkezésre a 11 órás befejezéshez.

Az egyetlen 970 méter hosszú út 16 kanyarral, váltakozó gyors és rendkívül lassú szakaszokkal, sokat követelt a sofőröktől és az anyagtól. Tény, hogy a verseny későbbi szakaszában fájdalmasan kellett tanulnunk.

Az egész versenyhétvégén az időjárás -jelentés sok napsütést ígért és mindenekelőtt esőt.

Tehát a magyarországi esős utak és a Magny Cours után igazi csemege az évadzárónak - gondoltuk ...

A szombat reggel kevés felhővel jelentkezett, és a várakozás a napfelkeltére nagyon nagy volt.

Miután a vezető és a jármű útra kész, és a benzinkút fel van állítva,

mindannyian vártuk a Le Mants 7: 30 -as kezdését.

Őszi verseny 2012

Miután a rajtrács 11. helyéről rajtoltunk, a verseny további menetében a gumiabroncs -pókeren keresztül be tudtuk rendezni magunkat a 3. helyre.

Sok izgalmas párharc és gyakori pozícióváltás volt, nem csak az első sorokban.

Sajnos 3 órával a verseny vége előtt a kopás meghiúsította terveinket.

A fékbetétek 8 óra elteltével feladták szolgálatukat a járművön, és ki kellett cserélni őket.

Összességében ez a megálló körülbelül 8 percig tartott, így a vezetésünk a 4. helyen álló Chili Racer csapatában 5 körrel megszűnt, és most meg kellett kezdenünk a versenyt, hogy felzárkózzunk az 5. helyre, 2 körrel lemaradva.

Minden próbálkozás ellenére a vágyott dobogós helyezés most elérhetetlen volt. Néhány körös párnával a 6. helyen, fél órával a verseny vége előtt úgy döntöttünk, hogy biztonságosan és zuhanás nélkül hajtunk haza, és 11 kör után az 532. helyen fejezzük be a 5. futamot.

Visszatekintve elmondhatjuk, hogy ez volt a legizgalmasabb versenyhétvége és a sikeres szezonzáró.

Köszönetet mondunk mindenkinek, aki ezen a versenysorozat szervezésén és megvalósításán dolgozik.

Köszönjük a szponzor Scooter-Centernek és mindenkinek, aki segített nekünk a 2012-es szezonban.

Találkozunk a pályán - 2013!

Időpontok a Tavasz - és őszi verseny már biztosak ...

Dennis, Alex, Robert, Torsten

A 3. és 4. napon Bordeaux -n keresztül elmentünk Hossegor szörf Mekkájába. A legjobb szörfözési idő mellett sikeres változás.

Innen indultunk tovább Spanyolország felé. Aztán „gyorsan” át a Pireneusokon és meglesz az 1600 km.

A Pireneusok elkészültek, és most a haza egyenesen Zaragoza felé vezetett.

A tervezettnél 2 nappal korábban 2 európai utazónk az "Internacional de Zuera" pálya előtt áll. Bízzunk benne, hogy gyorsan megjelennek a szervezők ;-)

Sok sikert kívánunk csapatunknak a 24 órás versenyen, és reméljük, hogy a hazaút ugyanolyan nagyszerű lesz, mint az oda vezető út.

Holiday in Hungary Vol.2 volt a mottója az elmúlt hétvégének!

Csütörtök este az 1.097 km-es utat választottuk, és 12 órás autóút után megérkeztünk a Panonia Ring-hez. Ott már találtak néhány barátot, és nagyon nyári hőmérséklet mellett csütörtökön és pénteken lehetőségünk nyílt a gokartpályán edzeni.

A távolsági csapat robogónkon (PK XL2 Polini EVO hengerrel) kívül Alex és Dennis volt velünk, az első osztályú versenyzőjük, valamint a régi versenyzőm új külsővel a 1. osztályhoz. Az új alvázmódosítások mellett még volt némi erőnk a Parmakit W Force megtaláltam, és ezért kíváncsi voltam, hogyan lehet vezetni az új / régi robogót.

A legtöbb csapat / versenyző pénteken érkezett meg, az utolsó szombaton Az ESC fut sorban áll, egyet pedig vasárnap 6 órás verseny benne volt a programban!

Szombaton
Ezután további 3 edzőegység volt mindenki számára, és a bajnoki futamok 14:00 órakor kezdődtek.

Itt meg kell említeni, hogy a 2. osztályban a pilóta Markus Angleiter (Stoffi csapat) minden idők leggyorsabb versenykörét hajtotta, és ennél gyorsabban falc Működik Hilton sofőr!
Összességében a köridő nagyon magas volt, és még egy osztály alatti robogókat is vezettek egy perc alatt. (Az eredményeket lásd http://eurochallenge.de/)

Vasárnap
állta ezt 6 órás verseny on, a távolsági kupa 2. futamaként. (A Springrace -ből áll; Magyarország és Fallrace)

Tavaly 4 órás verseny volt a gokartpályán, idén pedig 6 órára növelték! A hőmérséklet olyan volt, mint tavaly - rendkívül forró - ember és gép számára!
A 19. pozícióból indulva következetesen tudtunk haladni, és 3 óra után 12. lettünk! Sajnos egyszer elvesztettük a porlasztót, és másodszor is újra kellett csatlakoztatnunk, miután eltört a porlasztó gumi tömlőbilincs karburátor javíts! Ezt követően állítólag tartania kellett, és így végül egy szép 10. hely lett. Nem kellett volna sokáig tovább így vezetnünk az első fékkel, mert ez maximum 10 percig tartott volna!

Az összesített rangsorban
most a hetedik helyen állunk és reménykedünk őszi verseny a jó eredmény érdekében.

Miután útközben lehűtöttünk 2 éttermet, muszáj volt SCOOTER CENTER A buszt ezután ismét felpakolták, és még aznap 11 órakor hazafelé hajtott.

Ezúton is köszönet minden támogatónknak !!!

Ezt szem előtt tartva, fel őszi verseny

DART Racing Team

RUN & RACE 2011

Tényleg megéri az utazást. Mind a futás, mind a RACE érzés itt egyedülálló módon keveredik.

Az új frissítésekkel a poggyászunkban utaztunk, mint tavaly, a SCOOTER-CENTER próbapaddal, hogy "ellenőrizze" az egyméretű robogót, és lehetőséget adjon minden robogóbarátnak, aki utazott, hogy mérje teljesítményét.

Ezt pénteken és szombaton jól kihasználták, és szerencsére egész hétvégén jó volt az idő.

Péntek este a bár sportokat is ünnepelték különböző osztályokban, és így egy kicsit később az egyik vagy másik versenyző számára.

Másnap úgy tűnt, hogy a nap túlsúlyban van, kivéve néhány cseppet délben, nem tudott mit mondani az időjárás ellen, és a hangulat egyszerűen remek volt.

Sajnos ezen a hétvégén 2 súlyosabb baleset is történt, de tudomásom szerint mindkét sofőr ismét jobban van, és meg kell említeni, hogy ezeket a baleseteket nem külső hatások okozták. Ennek ellenére még mindig fennáll egy bizonyos kockázati tényező, és emiatt szeretném TISZTELNI az igazán gyors srácokat, akik valamennyivel kevesebb mint egy percig söpörték végig a versenypályát.

A Mirecourt -hoz hasonlóan mi is képviseltettük magunkat az 1. és 2. osztályban, és jelenleg még a mezőny közepén vagyunk, mivel kanyarodási sebességünk javítható. ;))

Ilyen értelemben Wackersdorfba vagy Magyarországra

DART RACING Csapat

Vespa versenyez a MirecourtbanAz ESC Franciaországba megy

Harmadszor látogattuk meg barátainkat onnan robogó (a francia GSF) akivel idén ESC futást rendeznek Mirecourtban / Franciaországban.

Szokás szerint nálunk volt SCOOTER CENTER Tesztpad itt és idén a legcsodálatosabb időben is megérkezett a versenypályára.

Néhányan kihasználták a híd napját, és már csütörtökön megérkeztek, hogy elegendő felkészülési idő álljon rendelkezésre a pályán a szombati versenyekre.

Az esemény ismét volt nagyon jól szervezett, a hangulat csodálatos és az én szememben az egyik legszebb, de nagyon is kimerítő útvonal az ESZT -ből.

Szombaton egész nap sütött a nap, és szerencsére semmi rosszabb nem történt a nap hátralévő részében, kivéve az erőszakos ütközést.

A kezdő mezőny az ESC alapítása óta a legnagyobb volt, és körülbelül 150 indulóval Franciaország, Ausztria, Németország és Hollandia színes keverék hozzá.

Dennis vezette az övét Polini EVO 51 Polini forgószelepes tengely és Franz kipufogó.
Alex ugyanígy Polini EVO -val, 51 Mazzucelli tengely és 105 BGM hajtórúd, membrán szívócsatorna és tűzvarázs kipufogó.
Torsten a Parmakit W Force A 54 BGM hullám & Nagy Bertha kipufogó.
Mindhárom verseny robogó a MMW Hartz 4 tengelykapcsoló felszerelt és egy Vespatronic.

Idén először kezdtük az ESC -n az 1. és 2. osztályban, és nagyon elégedettek voltunk az eredményeinkkel.

Szerencsére a rossz idő csak este felé mozdult el a gokartpálya felett és így szombat este nyugodt lelkiismerettel mehettünk haza.

Még egyszer köszönjük támogatóinknak!
Az eredmények megtekinthetők az ESC oldalán -> http://www.eurochallenge.de/ és várjuk a Liedolsheimet (RUN & RACE)!

Ebben az értelemben: lássátok egymást / az útvonalon

Esőharc Ausztriában
A "DART Racing Team" a 12. helyet foglalja el az osztrák 8 órás versenyen

St. Veit an der Glanban / Karintia, másodszor került sor a "Tavaszi Versenyre" az ÖAMTC tesztpályán. Mivel az idei futamnak négy héttel későbbre kellett esnie, mint tavaly, kellemes tavaszi hőmérsékletekre számítottunk - tévedésnek bizonyult.

Esővel és 8 fok körüli hőmérséklettel mindenki reggel indult 40 regisztrált versenycsapat pontosan reggel 7.00 órakor A nedves és száraz szakaszok közötti kölcsönhatás egész nap tartott. Szerencsére jó esőgumink volt a versenyzéshez (Sava "Monsun Racing Soft"), ami sokkal biztonságosabbá tette a vezetést még nedves időben is. A négy gumicsere a száraz és az esőgumi között meghozta gyümölcsét, a magasabb körök eddig előre vittek minket!

Kisebb hibák, például a dugók rezgése és a lendkerék sajnos értékes időnkbe került. Ennek ellenére tehetnénk harmadik legjobb német csapat 22 lóerővel Polini Öntöttvas motor 33 Keihin és "Franz" kipufogó 1 nagyon örömteli 8. hely vezess be!