Nyaralás Magyarországon -> Vespa ESC & 6h verseny

, , , ,

Holiday in Hungary Vol.2 volt a mottója az elmúlt hétvégének!

Csütörtök este az 1.097 km-es utat választottuk, és 12 órás autóút után megérkeztünk a Panonia Ring-hez. Ott már találtak néhány barátot, és nagyon nyári hőmérséklet mellett csütörtökön és pénteken lehetőségünk nyílt a gokartpályán edzeni.

A távolsági csapat robogónkon (PK XL2 Polini EVO hengerrel) kívül Alex és Dennis volt velünk, az első osztályú versenyzőjük, valamint a régi versenyzőm új külsővel a 1. osztályhoz. Az új alvázmódosítások mellett még volt némi erőnk a Parmakit W Force megtaláltam, és ezért kíváncsi voltam, hogyan lehet vezetni az új / régi robogót.

A legtöbb csapat / versenyző pénteken érkezett meg, az utolsó szombaton Az ESC fut sorban áll, egyet pedig vasárnap 6 órás verseny benne volt a programban!

Szombaton
Ezután további 3 edzőegység volt mindenki számára, és a bajnoki futamok 14:00 órakor kezdődtek.

Itt meg kell említeni, hogy a 2. osztályban a pilóta Markus Angleiter (Stoffi csapat) minden idők leggyorsabb versenykörét hajtotta, és ennél gyorsabban falc Működik Hilton sofőr!
Összességében a köridő nagyon magas volt, és még egy osztály alatti robogókat is vezettek egy perc alatt. (Az eredményeket lásd http://eurochallenge.de/)

Vasárnap
állta ezt 6 órás verseny on, a távolsági kupa 2. futamaként. (A Springrace -ből áll; Magyarország és Fallrace)

Tavaly 4 órás verseny volt a gokartpályán, idén pedig 6 órára növelték! A hőmérséklet olyan volt, mint tavaly - rendkívül forró - ember és gép számára!
A 19. pozícióból indulva következetesen tudtunk haladni, és 3 óra után 12. lettünk! Sajnos egyszer elvesztettük a porlasztót, és másodszor is újra kellett csatlakoztatnunk, miután eltört a porlasztó gumi tömlőbilincs karburátor javíts! Ezt követően állítólag tartania kellett, és így végül egy szép 10. hely lett. Nem kellett volna sokáig tovább így vezetnünk az első fékkel, mert ez maximum 10 percig tartott volna!

Az összesített rangsorban
most a hetedik helyen állunk és reménykedünk őszi verseny a jó eredmény érdekében.

Miután útközben lehűtöttünk 2 éttermet, muszáj volt SCOOTER CENTER A buszt ezután ismét felpakolták, és még aznap 11 órakor hazafelé hajtott.

Ezúton is köszönet minden támogatónknak !!!